معرفی وبلاگ
لامپهای led شب فروغ لامپهای LED،چراغ های پارکی،چراغ های سقفی،چراغ سقفی،چراغ پارکی،لامپ led ،چراغ led،چراغ های سقفی led،چراغ های توکار
دسته
لینک دوستان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 3371
تعداد نوشته ها : 69
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem259

گروه ایران آکادمی با داشتن چندین سال سابقه در امور مربوط بهاسترالیا و بهره گیری از دوشعبه در مرکز وشمال شهر ، آماده ارائه خدمات برتر به متقاضیان مهاجرت به استرالیا می باشد.زمینه فعالیت ما شامل ارائه مشاوره تحصیلی واخذ ویزای تحصیلی استرالیا ، ارائه مشاوره در امور مهاجرت به استرالیا و خدمات ترجمه استرالیا می باشد. گروه ما با داشتن کادری مجرب تمامی نیازهای شما را از لحظه تصمیم برای رفتن به استرالیا تاحتی بعد از ورود به خاک استرالیا برآورده میکند.

 

 

منبع: مهاجرت به استرالیا

دسته ها :

ما آمده ایم تا کاملترین مجموعه آموزش حسابداری کاربردی ویژه بازار کار و اشتغال را از سطح مبتدی تا حرفه ای با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تقدیم شما عزیزان کنیم. در این مدت شش ساله، تمامی کاربران ما، از کیفیت بالای تولید و پشتیبانی مستمر آن رضایت کامل داشته اند، به همین خاطر ما را بر آن داشت که با ارائه محصولات جدیدتر، قدمی هر چند کوچک در رشد و ارتقای سطح آموزشی هموطنانمان برداریم.

 

از قابلیت های منحصر بفرد این مجموعه آموزش حسابداری :

1) آموزش کاربردی از سطح مبتدی تا حرفه ای با کمترین هزینه نسبت به دوره های حضوری

2) استفاده حداکثری از تجربه مدیران مالی با سابقه و اساتید عضو هیئت علمی دانشگاه

3) آموزش کامل انواع نرم افزار های حسابداری متداول در بازار کار مانند نرم افزار حسابداری هلو

4) پشتیبانی مستمر و پاسخگویی به سئوالات در حین و بعد از آموزش توسط کارشناسان ارشد حسابداری

5) گواهینامه پایان دوره بین المللی از آکادمی QAL-IRAN تحت نظر انگلستان (آزمون بصورت ONLINE)

6)  تمامی شرایط یک کارگاه عملی و دسترسی آسان به تمام مباحث در زمان و مکان دلخواه

 

منبع:آموزش حسابداری

دسته ها :

در مقاله فروش لامپ LED در نظر داریم تا در ارتباط با موضوع فروش لامپهایLEDاطلاعاتی جامع در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

فروشگاه شب فروغ ارائه دهنده انواع چراغ های سقفی و پارکی و لامپهایLED میباشد و همواره در نظر داشته است تا محصولاتی با کیفیت و مرغوب به مشتریان خود عرضه داشته و رضایتمندی آنها را جلب نماید.

بدون شک شما عزیزان تاکنون برای خرید لامپ LEDبه منظور کم کردن بهای برق مصرفی خود به فروشگاه ها مراجعه کرده اید.

قیمت لامپهایLED بسیار متفاوت است و تنوع قیمت در لامپ LED بالاست.

این تنوع قیمت به دلیل درنظر گرفتن مواردی همچون:

 • برند کارخانه تولید کننده

 • توان برق مصرفی لامپ LED

 • قطعات تشکیل دهنده لامپ LED

 • ….

میباشد.

باتوجه به افزایش بهای برق مصرفی در سال های اخیر و مزایای بسیار زیاد لامپ LEDنسبت به لامپهای قدیمی ،افراد بسیاری به  خرید لامپ LEDروی آورده اند.

در نتیجه گروه شب فروغ برای فروش لامپ LED وظیفه خود میداند تا با ارائه راهنمایی های لازم به مشتریان ،محصولی را به آن ها عرضه نمایید که با شرایط محیطی محل مورد نظر سازگاری داشته باشد.

از جمله مزایای لامپ LED:

 • بازدهی مناسب

 • ایجاد حس اعتماد  و اطمینان در مشتری

 • طول عمر بسیار بیشتر نسبت به لامپهای رشته ای

 • نداشتن هیچ گونه نورهای مضر

 • قابلیت سازگاری با ولتاژهای پایین

شب فروغ برای فروش لامپ LED گزینه های بسیاری را مدنظر قرار داده است.

طول عمر لامپ  LED 4برابر یک لامپ کم مصرف است و نسبت به لامپهای رشته ی تا 25 برابر نیز میباشد.

لامپ های قدیمی با روشن و خاموش شدن بسیار طول عمرشان کاهش پیدا میکرد اما این امر در لامپ LED تاثیری نخواهد داشت.

این ها تنها چندمورد از موارد درنظر گرفته شده برای ارائه راهنمایی به مشتریان به منظور فروش لامپ LED میباشد

دسته ها :

 

در مقاله لامپهای LED هالوژن قصد داریم تا یکی دیگر از مدل های گوناگون لامپهای LED را مورد بحث و بررسی قرار بدهیم .

لامپهای LED هالوژن  EDISON دارای ویژگی ها و قابلیت هایی میباشند که تنها در این مدل از لامپهای LED موجود میباشد .

ابتدا میبایست خدما شما عزیزان اعلام نماییم که لامپهای LED هالوژن EDISON دارای توان 12 وات میباشند و در گروه لامپهای LED  دوازده وات قرار گرفته اند .

همانطور که میدانید توان مصرفی 12 با توجه به هالوژن بودن این مدل ازلامپهای LED میتواند توان مناسب و اندازه ای باشد و گزینه خوبی برای انتخاب محسوب بشود .

در ادامه مقاله لامپهای LED مدل EDISON قصد داریم تا اطلاعاتی را در رابطه با رنگ بندی این سری از لامپهای LED خدمت شما عزیزان ارائه نماییم .

لامپهای LED هالوژن  EDISON دارای رنگ بنده  سفید مایل به نقره ای بوده و در جدول لامپهای LED با 12 وات ، در سری لامپهای LED رنگ روشن و تک رنگ به ثبت رسیده اند .

شایان ذکر است که طول عمر لامپهای LED مدل EDISON در شرایط مطلوب 50،000 ساعت تخمین زده شده است .


دسته ها :

انسان همیشه به فکر راحت نمودن زندگی خود بوده و در همین راستا  اختراع ها و ابداع هایی را انجام داده است ، یکی از سختی های زندگی تاریکی در شب بوده است .

 عدم روشن بودن شب برای انجام کار ،که انسان به فکر انداخت تا این مشکل را حل نماید در ابتدا انسان با فکر و درس گرفتن از طبیعت توانست وسیله ایی را کشف نماید که هم در گرم نگه داشتن محیط منزل و هم در روشن کردن منزل از آن استفاده می شد ، اسم این وسیله آتش بود ، آتش توانست کمی روشنایی در شب را بوجود بیاورد از آتش برای درست کردن مشعل استفاده می شد یکی دیگر از کاربرد های آتش پخت و پز غذا بود انسان برای پخت و پز و گرم نگه داشتن منزل خود از آتش استفاده می نمود .

اما با توجه به قدمت زیاد کشور ما ، مردم کشور ما هم از دیر باز به فکر روشن کردن منزل ها افتدند همانطور که در کتاب ها ی تاریخ آمده و از زبان بزرگان و نیاکان ما شنیده شد  در روستا های کشور عزیزمان نیز از وسیله ایی به نام پی سوز برای روشن نمودن محیط منزل و کاخ ها و کوچه ها در شب استفاده میشد .

اما عمل کرد پی سوز به این گونه است که روغنی را می سوزاند واز آن برای روشن می شود این روغن که می تواند از چربی حیوانی یا گیاهی باشد معمولا از گیاهی به نام کرچک استفاده می شد پی سوز به اشکال مختلفی ساخته و به دست مردم می رسید اما نحوه کار همه آنها یکسان بود جنس پی سوز معمولا از سفال بود ولی از جنس مس  نیز وجود داشت و ساخته می شد .

پی سوز در داخل روغن خود نخی داشت که با سوختن آن روغن نیز می سوخت و توسط آن نور کمی بوجود می آمد البته سوختن روغن دود زیادی را تولید می کرد .

از پی سوز نمی توانستند در مکان های باز استفاده کنند چرا که با وزش بادی کوچک آن را خاموش می کرد پس با وجود دود زیادی که تولید می کرد باز هم در مکان های سر پوشیده از آن استفاده می شد که برای سلامتی آنها بسیار مضر بود .

در آن دوران به دلیل گران بودن و کمبود روغن در مصرف آن صرف جویی میکردند و در مواقع ضروری  از آن استفاد می کردند .

بعد از پی سوز نسل بعدی چراغ ها در کشور عزیزمان ایران توسط سوختی متفاوت روشن می شد و عملکرد دیگری داشت .

سوخت بعدی که در چراغ ها استفاده شد نفت سفید بود که باعث منسوخ شدن چراغ های پی سوز شد نوع های مختلف چراغ که با این سوخت ساخته شد این قرار بود 1- گرد سوز ها 2- چراغ های لامپا 3- چراغ های موشی 4- چراغ های دستی .

اما عملکرد چراغ لامپ ها به این صورت می باشد که در پایین چراغ منبعی وجود داشت تا نفت سفید یا سوخت چراغ از آنجا تامین می شد و بروی این چراغ فیتیله ای ضخیم وجود داشت که یک سر آن در نفت و سردیگر آن از بالا بیرون زده بود این چراغ در واقعه عملکردی مانند پی سوز داشت اما سوخت آن فرق می کرد و خود فیتیله نیز بروی ماشینی بود که به تنظیم فیتیله کمک میکرد تنظیم فیتیله به شعله چراغ هم کمک میکرد یعنی هرچه فیتیله بیشتر بود شعله هم بیشتر می شد .

اما قابلیتی که این چراغ را متمایز با پی سوز می کرد این بود که دور شعله این چراغ شیشه ای وجود داشت تا در مکان های باز از آن بشود به راحتی استفاده شود و وزش باد آن را به سختی خاموش می کرد .

چراغ های دیگری که در مکان های باز از آن استفاده می شد را ما به صورت کامل برای شما در تاریخچه چراغ های پارکی توضیح داده ایم تا اطلاعات کاملی از تاریخچهچراغ های سقفی و تاریخچه چراغ های پارکی به شما داده باشیم .


دسته ها :

نیاز به روشنایی از زمان های قدیم و کهن احساس می شد با کشف آتش این نیاز تا حدودی برطرف شد و افراد می توانستند با روشن کردن آتش روشنایی نسبی در شب ها را داشته و خود را از خطرات دور نگه دارند اما آتش ساکن بود و نمی توانستند از آن برای حمل و نقل و جا به جا شدند استفاده نمود بعد ها با استفاده از درخت رزین توانستند مشعل هایی تولید کنند  که روشنایی را در هنگام حرکت به آنها میدادند .

اما ساخت مشعل در تاریخچه چراغ به گونه ایی بود که دوام زیادی نداشت بعدها اجداد ما توانستند با استفاد هاز روغن حیوانات و گیاهان و درختان  و استخوان و یا چوپ و خزه و پوست درختان مشعل های با دوامی بسازند که مدت طولانی تری روشن می ماند .

بعد ها برای روشن نگه داشتن خانه ها از  شمع بهره بردند به طوری که شمعی از روغن و پیه حیوانات می ساختند که محیط خانه ها را در شب روشن نگه دارد .

استفاده از مشعل های دست ساز برای مجالس و عروسی ها و رفت و آمد در شب و غیر تا زمان قرن 17  رواج داشت و هیچ روشنایی دیگری کشف نشده بود تا زمانی که یک فرد هلندی  توانست با استفاده از روغن چراغ  روشنایی  بسازد و  آن را در آمستردام در سال 1669 نصب نماید با شروع انقلاب صنعتی نیاز به روشنایی و چراغ ها روغنی ارزان قیمت در شب بسیار زیاد شد .

اما با کشف پارافین (نفت خالص و تصویه شده ) در امریکا صنعت روشنایی در تاریخچه چراغ بسیار پیشرفت کرد به طوری که چراغ ها با سوخت روغن های حیوانی منسوخ و بجای آن چراغ هایی با سوخت پارافین جایگزین آن شد این اتقاف در سال 1859 افتاد .

 بعد از آن مهندس بکر در آلمان با کمک گرفتن از گاز تولید شده از ذغال ها کارخانه ایی را بنا کرد، که این  کارخانه در سال 1863 اولین کارخانه گاز دنیا بود که در لندن بنا شد .

در سال های بعد چراغ های خیابان ها از روشنایی های روغنی و پارفینی به روشنی هایی که از گاز مصرف می کردند تغییر کرد این چراغ ها به صورتی بودند که از زیر زمین لوله های گاز را به چراغ ها میرساندند  و چراغ ها نیز با سوزاندن آنها روشن می ماندند .

بعد ها برای روشنایی های داخل خانه ها نیز از گاز استفاده شد اما با توجه به هزینه لوله کشی و هزینه گاز (که بیشتر از نفت بود) و  رساندن گاز به خانه ها و بوی ناشی از سوختن گاز که نامطبوع بود این روش نیز زیاد مناسب نبود .

در سال 1804 دروموند با قرار دادن سنگ آهکی بر روی شلعه گاز هیدروژن باعث تولید نور زیاد شد با کمک او اولین نور افکن برای سالن های تئاتر ساخته و به کار برده شد .

به کمک دیوی و جیلوچکف درسال های مختلف این صنعت پیشرفت زیادی کرد به طوری که درسال 1858 هوگوبرونر  اولین کار خانه برق دنیا را با توجه به عملکرد و متناسب با  لامپ های قوسی بنا کرد .

لامپهای قوسی در خیابان ها برای روشنایی ها  استفاده نشد چون محدود روشنایی کمی داشت و نمی توانستند از آن استفاده نمایند .

پیشرفت چراغ ها همین طور کم کم به وسیله دانشمندان گوناگون پیش می رفت تا زمانی که ادیسون لامپهای حبابی را اختراع نمود،  ادیسون در سال 1879 توانست سیستم روشنایی های را تغییر داده و یک سیستم روشنایی برقی اختراع نماید .

بعدها این صنعت پیشرفت زیادی داشت تا امروز که در خیابان ها و مکان های عمومی از سیستم روشنایی برقی کم مصرف و حتی خورشیدی (تامین انرژی به وسیله خورشید ) استفاده می شود .

دسته ها :

چراغ های سقفی ، با به کار گیری از لامپهایLED میتوان گفت که تولدی نوین در زمینه چراغ ها و صنعت روشنایی ایجاد کردند .

حال ، در این مقاله قصد داریم تا توضیحاتی را در رابطه با تعرفه چراغ های سقفی خدمت شما عزیزان ارائه بدهیم .

هستند افرادی که در گام اول ، قیمت و یا رنج قیمت و تعرفه چراغ های سقفی را نگاه می کنند و با چراغ های معمولی مقایسه می کنند و نتیجه می گیرند .

اما از لحاظ فنی و حرفه ای این روش برای تصمیم گیری صحیح نیست ، اولین گام برای بررسی تعرفه چراغ های سقفی ، برانداز کردن و ملاحظه کردن مشخصات فنیچراغ های سقفی به صورت کامل می باشد .

این نکته بدان معناست که برای براورد تعرفه چراغ های سقفی ، میبایست ابتدا مشخصات و مزیت های چراغ های سقفی را در نظر داشته باشید .

حال در این مقاله برای این که بهتر با روش براورد کردن تعرفه چراغ های سقفی و یا چراغ های معمولی یا … آشنا بشوید ، قصد داریم تا در ادامه مطلب تعرفه چراغ های سقفی ، مشخصات چراغ های سقفی را شرح دهیم.

شایان ذکر است که به نظر کارشناسان وب سایت شب فروغ ، این روش تنها برای براورد تعرفه چراغ های سقفی نیست، بلکه برای تمامی محصولات و کالا ها در هر زمینه ای صدق میکند .

امکانات و مشخصات چراغ های سقفی به شرح ذیل است :

 1. به کار گیری از لامپ های ال ای دی با کیفیت مطلوب و مناسب ( برای داشتن طوع عمر مناسب ، شب فروغ از اجناس با سطح کیفی مطلوب استفاده میکند )
 2. چراغ های سقفی ، این قابلیت را دارند تا به صورت 180 درجه نورپردازی نمایند .(معمولا زاویه نور پردازی بستگی به جهت و مکان نصب دارد )
 3. یکی از مهم ترین نکاتی که چراغ های سقفی را نه تنها در ایران ، بلکه در سر تا سر دنیا محبوب ساخته است ، قابلیت کارکرد در مدت زمان زیاد آنها نسبت به سایر چراغ ها میباشد ، در نتیجه( طول عمر زیاد)
 4. چراغ های سقفی ، با توجه به ویژگی هایی که در بالا برای راهنمایی براورد تعرفه چراغ های سقفی ذکر شد ، پزشکان را نیز مجذوب خود کرد ، بدین ترتیب پس از آزمایش های متعددی که توسط پزشکان شناس انجام شد ، چراغ های سقفی با حذف مادون قرمز و فرابنفش میزان تحدید سلامتی را نیز کمتر کرده اند

لذا ، شایان ذکر است که چراغ های سقفی گرمای کمتری را نیز تولید می کنند .

حال با توجه نکات و مشخه هایی که از چراغ های سقفی در بالا خدمتتون اعلام شد ، میتوانید نسبت به براورد تعرفه چراغ های سقفی اقدامات لازم را انجام دهید .

امید است که مقاله تعرفه چراغ های سقفی مورد توجه تان قرار گرفته باشد 

دسته ها :

چراغ های سقفی انواع گوناگونی دارد ، بستگی به این که در چه مکانی استفاده شوند و چه نیازی را برآورده کنند دارد ، انواع چراغ های سقفی عبارتند از :

 1. چراغ های سقفی فلورسنت توکار

 2. چراغ های سقفی روی کار

 3. چراغ های سقفی  واترپروف

 4. چراغ های دو کاره شبکه ایی انادایز

 5. چراغ های سقفی سنسور دار

در اینجا یکی از این لامپ ها که کاربرد بیشتری نسبت به بقیه دارد راشرح می دهیم :

چراغ های سقفی سنسوردار برای استفاده در راه پله ها و راه رو ها مناسب است چون این لامپ ها دارای کلید برای قطع و وصل یا به عبارتی دیگر خاموش و روشن کردن ندارد سنسوری های هوشمند در این لامپ این عمل را به صورت اتوماتیک انجام می دهد .

این ویژگی باعث کاهش هزینه چه از نظر مصرف برق و چه از نظر خرید و نصب تجهیزات اضافی (کلید برق، تایمر سنج و…غیر ) می شود .

در اینجا چند نوع چراغ های سقفی سنسور دار را معرفی میکنیم :

چراغ های سنسور دار مدل SC785 : 

در این مدل که از مواد در جه یک ABS  و کریستال  ساخته شده سرعت تشخیص حرکت 1.5میلی برثانیه را دارد .چراغ های سقفی سنسوردار مدلSC784   که همانند مدل فبل است با تفاوت که از شیشه و آهن در ساختار آن استفاده شده می باشد .چراغ های سنسور دار سقفی با چند سنسور یا تک سنسوره هم وجود دارد که با توجه به ارتفاع اتاق ها یا محیط نصب و با زاویه تشخیص 360درجه و با محدود شناسایی مشخص بسته به نیاز محیط  تولید می شود.

چراغ های سقفی فلورسنت توکار  :

چراغ فلورسنت در واقع   نور ماورا بنفش تولید میکند اما وقتی درون یک محفظه شیشه ایی فسفری  قرارمیگیرند به نور مرئی تبدیل می شوند این نوع چراغ های سقفی فلورسنت به دمای محیط حساس می باشد و دردمای بین 35 تا 25 بهترین عملکرد را دارد .


چراغ های سقفی واترپروف :

از این چراغ های سقفی میتواند در استخر ها ودر جاهایی که رطوبت بالایی دارد و گردو غبار و محیط هایی که دائما گرد و خاک وجود دارد استفاده کرد  .

چراغ های دو کاره شبکه ایی آنادایز :

چراغ های سقفی به صورت توکار و روکار ودر انواع  مختلفی و متنوع در بازار وجود دارد که میتوان در محیط سقف کاذب  و گچی از آن بهره برد .

امروزه نور به آرامش خانه ما بسیار کمک می کند اما نحوه نور پردازی باید به گونه ایی باشد که این آرامش را بوجود بیاورد و از نظر بینایی نیز آزار و اذیتی را به همراه نیاورد یکی از نور پردازی هایی که امروزه در منازل استفاده می شود و بسیار رایج می باشد استفاده  از  چراغ های سقفی می باشد  اما یکی از کاربردی ترینچراغ های سقفی لوستر می باشد اما انتخاب لوستر مناسب خود بسیار مهم می باشد .

برای نور پردازی مناسب در منازل به وسیله لوستر باید به نکاتی برای خرید چراغ های سقفی لوستر مناسب خود دقت کرد که این نکات را در این مطلب برای شما ذکر مینماییم :

1) قبل از هر گونه خریدی باید ببینید ارتفاع منزل یا محیط اتاقی که میخواهید از لوستر برای نور پردازی آن استفاده کنید چه قدر می باشد اگر ارتفاع اتاق شما یا محیطی که قصد نصب لوستر را دارید کوتاه  باشد باید از خرید لوستر و نصب آن خوداری کنید و از آباژور و چراغ های دیواری استفاده نمایید .اما در صورت  لزوم استفاده از لوستر در محیط با ارتفاع کم می بایست از لوستری که کوچک باشد استفاده نمود چرا که اگر لوستر بسیار بزرگ باشد سبب کوتاه نمودن سقف می گردد و همچنین باعث  آزار افراد در عبور از آنجا هم می شود .اما برای استفاده در سقف های بلند و دارای ارتفاع زیاد است باید برای دیده شدن لوستر از لوستر چند طبقه استفاده نمایید چرا که هر چقدر سقف بلندتر باشد باید از لوستر ها با طبقه بیشتر و  بزرگ تری استفاده نمود .

2) باید به این نکته مهم هم توجه کنید که خرید لوستر برای اتاق خواب بسیار نامناسب مباشد دلیل این امر هم این می باشد که فرد در هنگام دراز کشیدن نور مستقیم به چشم او برخورد کرده و با عث ازار  او میشود پس استفاده از چراغ های سقفی مانند لوستر بسیار نامناسب میباشد و میتوان برای نور پردازی در اتاق خواب  چراغ های سقفی به صورت مخفی و هالوژن ها و چراغ های دیواری استفاده نمود

3) نکته دیگری که باید درخرید و انتخاب چراغ های سقفی مناسب مانند لوستر بدانید اینکه اندازه خانه چقدر است ویا فضای محیطی که میخواهید از لوستر استفاده کنید بزرگ میباشد یا کوچک، که اگر از لوستر بزرگ در خانه ایی که متراز کم دارد و فضای خانه کوچک است استفاده نمایید این اصلا مناسب نیست پس با توجه به متراژ و بزرگی خانه باید از لوستر مناسب استفاده نمود که اگر خانه یا محیطی که قصد نصب لوستر را دارید بزرگ باشد و از لوستر کوچک استفاده کنید اصلا لوستر شما دیده نمی شود و نور پردازی بسیار بد می شود. همینطور اگر از لوستر اشرافی و کلاسیک در محیط کوچک استفاده نمایید این باعث زشت شدن دکوراسون خانه می شود .

4) چراغ های سقفی مانند لوستر باید به گونه ایی  انتخاب شوند که به اصول دکوراسیون ما بخورند به گونه ایی که اگر نور پردازی به گونه ای مدرن باشد و دکور ما کلاسیک باشد تضادی را بوجود می آورد پس در انتخاب چراغ های سقفی باید به سبک دکور خود فکر کنیم و آنرا در نظر بگیریم .

5) در  خرید لوستر و چراغ های سقفی باید به این نکته که چه قدر از زاویه را میخواهید نور پردازی کنید توجه کنید چرا که اگر سقفی پر از گچ بری و نمای زیبا دارید استفاده از چراغ های سقفی سبب عدم تناسب در دکوراسیون منزل خواهد شد .

 دلیل به وجود آمدن چراغ های سقفی این می باشد که نیاز به نور پردازی در نقاط و مکان هایی که دارای سقف می باشند احساس شد و  نورپردازی را ابتدا توسط مشعل ها به وجود آمد  اما برای این که نور پردازی با زاویه بیشتری انجام شود چراغ های سقفی  به وجود آمدن اما ما در این مطلب قصد داریم که به شما در نور پردازی توسط چراغ های سقفی اطلاعاتی بدهیم .

اما چگونه محیط خانه را روشن ( با نوری ملایم ) نماییم یا به عبارتی نور پردازی مناسب انجام دهیم ؟

برای نور پردازی و دادن جلوه زیبا به خانه ها نیاز می باشد که شما چراغ های سقفی گوناگونی خریداری نمایید و از آن به درستی  استفاده نمایید تا نور پردازی بسیار چشم نواز شود .

اولین چیزی که در نور پردازی استفاده می شود لوستر می باشد ما در این سایت مطالب بسیاری برای خرید لوستر ها و چراغ های سقفی آماده و قرار داده ایم اما در اینجا هم کمی درباره آن توضیح خواهیم داد شما هر بار که به مکان تازه ایی پا می گذارید  اگر نور پردازی مناسبی داشته باشد در خاطر شما می ماند  اما دلیل این امر استفاده از لوستر مناسب می باشد در نور پردازی ، لوستر و کلا" چراغ های سقفی حرف اول را می زنند و کاربرد بسیاری دارند لوستر ها و چراغ های سقفی ای که انتخاب می کنید باید هماهنگ با خانه و سبک دکور شما باشد یعنی به عنوان مثال  لوستر با سبک قدیمی در خانه شما که سبک دکور مدرن دارد  همخوانی نخواهد داشت   البته درباره چگونه انتخاب کردن یک لوستر در این سایت اطلاعات کاملی قرار دارد که قبل از خرید هر گونه لوستر بهتر است آن را به دقت مطالعه نمایید .

نوعی از لوستر ها چلچراغ می باشند که برای اتاق های پذیرایی بسیار مناسب هستند این لوستر که باتوجه به اسمش نور بسیاری را تولید می نماید و جزو یکی از پر فروش ترین چراغ های سقفی به شمار می رود تنوع زیادی هم در سبک های مختلف دارد و شما می توانید هر نوع سبکی را که در دکور خانه دارید را پیدا نمایید .

یکی دیگر از چراغ های سقفی آویزها می باشند که از سقف آویزان می شوند و نور بسیار مطلوبی دارند آویز ها در واقع نور پردازی کمتری نسبت به لوستر ها دارند اما فضای زیبا و جلوه مناسبی را ایجاد می نمایند .

اولویت استفاده از آویز ها در اتاق های کوچک و معمولی می باشد . آویز ها معمولا به صورت چند تایی و گروهی نصب می شوند  و دارای قد های گوناگونی می باشند از آویز ها در آشپزخانه نیز استفاده می شود .

اما وقتی صحبت از چراغ های سقفی به میان می آید یاد نور پردازی در ذهن ها تازه می گردد نور پردازی توسط لامپهایی که در لوستر ها و چراغ های سقفی استفاده می کنیم انجام می شود پس باید برای نور پردازی مناسب به نوع لامپی که در لوستر ها و  استفاده می شود دقت نماییم، پیشنهاد ما به شما ، از لامپهایی استفاده کنید که نور ملایم تری دارند یعنی از استفاده از  لامپهای رشته ای خودداری نمایید چرا که هرگز نوری مناسب و ملایم را نمی دهند و حتی مصرف برق شما را نیز افزایش می دهند .

چراغ های سقفی که در آن از لامپهای led نور پردازی مناسبی را ایجاد می نمایند اگر مایل به گرفتن اطلاعاتی در رابطه با انواع لامپهای هستید (لامپهایled  و لامپهای رشته ) می توان به بخش لامپهایled  مراجعه نمایید .

 نوع دیگری از چراغ های سقفی هالوژن می باشد از هالوژن ها در سقف به صورت توکار استفاده می شود که بسیار نور پردازی ویژه ای به خانه و یا مکان شما می دهد ازنور هالوزن ها برای درست کردن فضای ایده آل و زیبا نیز استفاده می شود .

در این مطلب شما با نحوه استفاده از چراغ های سقفی و نوع هایی از آن آشنا شده اید با سپاس از وقتی که برای خواندن این مطلب گذاشته اید .

دلایل استفاده از چراغ های سقفی :

همان طور که مطلع هستید مدتی است که دیگر در اماکن شیک و مجلل از چراغ های ساده خیلی کمتر استفاده میشود و چراغ های سقفی را جایگزین کرده اند .

جالب است بدانید چراغ های سقفی از لحاظ سالم بودن نور و اشعه هم از چراغ های معمولی و ساده بهتر هستند و از کیفیت و استاندارد های بالاتری برخوردار هستند .

طی آزمایشاتی که بر روی چراغ های سقفی انجام شده است ، تولید کنندگان چراغ های سقفی تا 60 وات به این نتیجه رسیده اند که چراغ های سقفی به صورت حداقل و میانگین میتوانند 50000 ساعت عمر کنند و به روشنایی منازل و اماکن شما کمک کنند .

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تولید کنندگان چراغ های سقفی به چه صورتی به طول عمر چراغ های سقفی پی بردند ، آیا این اعداد و ارقام که در رابطه با طول عمر چراغ های سقفی گفته شده است صحیح می باشد ؟

در جواب به این سوال که در رابطه با عمر چراغ های سقفی برایتان پیش میاید می بایست خدمتتان اعلام نماییم که تولید کنندگان چراغ های سقفی با استفاده و به کارگیری از لامپهای led با کیفیت و دستگاه های led درایور توانسته اند به این آمار و ارقام در رابطه با چراغ های سقفی دست پیدا کنند .

نکته قابل توجه دیگری که در رابطه با عمده دلایلی که باعث می شود تا از چراغ های سقفی بیشتر از چراغ های ساده استفاده کنیم بدین شکل است :

1) چراغ های سقفی یکی از خاصیت های آزار دهنده چراغ های ساده را که همان زرد بودن رنگ این چراغ ها بود را ندارد .

2) رنگ نور در چراغ های سقفی به رنگ یخی می باشد و این می تواند به آرامش و فنکشویی مکان کمک بسیار زیادی نماید . شما می توانید با به کارگیری از چراغ های سقفی در تامین آرامش و امنیت خانواده نیز نقش بسیار مهمی را ایفا کنید .

دسته ها :

چراغ های سقفی

چراغ های سقفی

چراغ های سقفی گزینه مناسبی برای تزیین در مبحث دکوراسیون بوده  و میتوان آن را جایگزین سایر چراغ ها و لامپ های موجود کرد. این چراغ ها توان مصرفی مختلفی دارند و از قابلیت های آن ها میتوان تنظیم دستی زاویه تابش توسط مصرف کننده را نام برد.
چراغ های سقفی مزیت هایی مانند نور زیاد ، مصرف کم ، عمر زیاد و … را داراست. بهره زیاد از دیگر فواید این نوع چراغ بوده و راهکاری مناسب برای اضافه کردن بهره وری سیستم روشنایی است. این نوع چراغ ها در نوع های مختلف و دو کلاس توکار و روکار ساخته میشوند.
چراغ های سقفی جایگزین مناسبی برای انواع چراغ ها هستند ، اولا صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی نسبت به سایر چراغ ها می شود، ثانیا حرارتی که این نوع چراغ هاتولید میکنند نسبت به چراغ های دیگر ( مانند هالوژن) ، بسیار کم تر بوده ، ثالثا چراغ های سقفی قادرند در عین صرفه جویی از انرژی مصرفی حداکثر استفاده بهینه را نمایند ، همچنین این چراغ ها نوری همانند نور استاندارد طبیعت تولید میکنند و co2 کمتری نسبت به سایر چراغ ها تولید میکنند.

برخی از ویژگی های چراغ های سقفی :

1.    عمر بالای این محصول و مصرف پایین آن.
2.    امکان استفاده به دو صورت 
توکار و روکار.
3.    قابلیت استفاده در مکان های مختلف مانند : اداره جات ، ویترین ، سقف های کاذب و … .
4.    اقتصادی بودن این محصول.
5.    امکان نصب کنترل تشخیص نور خودکار که باعــــث صرفه جویی در مصرف برق و کاهش هزینه ها می شود .

اطلاعاتی درباره چراغ های سقفی :

با آمدن افزایش تکنولوژی وعلم صنعت چراغ های سقفی شکل ویژه ای به خود گرفت . به طوری که با بکار گیری لامپ های ال ای دی نحوه نور پردازی در دکوراسیون داخلی عوض شد و کمتر کسی از چراغ های سقفی با لامپ های رشته ای استفاده میکند .

چراغ های سقفی جدید کمک شایانی در بهبود زیبای محیط داخلی ساختمان یا دکوراسیون داخل  ساختمان میکند .

چراغ های سقفی (سنتی ) نور شدید و و حرارت بسیاری تولید می کرد و البته لازم به گفتن نیست که این لامپ ها  مصرف انرژی بالایی نیز داشتن  اما چراغ های سقفیامروزی دارای نوری مناسب و ملایم  ومصرف انرژی کمی هم دارند .چراغ های سقفی مدرنی که امروزه به بازار امدن دارای اپلیکیشن خاصی هستن که این اپلیکیشن توانایی کنترل کامل نور و نوع ورنگ نور را به استفاده کننده میدهد .چراغ های سقفی دارای لایه محافظ خاصی هستن که ازورود گرد و غبارو رطوبت به داخل چراغ جلوگیری میکند وباتوجه به این ویژگی می توان از چراغ های سقفی  درتمام محیط ها استفاده کرد .چراغ های سقفی در اشکال گوناگون طراحی تولید شده و قابل استفاده در همه محیط های اداری،تجاری، مسکونی می باشد .چراغ های سقفی هم دارای محور پخش می باشند که هر چه این محور پخش بزرگ تر باشد ، فضای روشن تری خواهیم داشت .چراغ های سقفی توپی یکی از انواع این چراغ ها می باشد که بسیار پرکاربرد می باشد که حتی به صورت دستی و خانگی میتوان آن را ساخت که نمای زیبایی به منزل یا محیط داخلی ساختمان داد .

منبع:لامپهای LED

دسته ها :

چراغ های پارکی نوع های گوناگونی دارند که چند نوع آن را در این بخش شرح می دهیم :

 1. چراغ های پارکی الماس

 2. چراغ های پارکی نگین

چراغ های پارکی الماس :

یکی از انواع چراغ های پارکی الماس با ساختاری زیبا و نور دهی مناسب می تواند محیط شما را زیبا نماید طراحی این چراغ ها به گونه ایی است که برای نوربخشیدن به خیابان ها و پارک ها و باغ ها مناسب است. اما طراحان برنامه ریزی خاص خود را جهت تعویض این چراغ نموده اند به گونه ایی که این چراغ طراحی شده است که قطعات آن به راحتی از کیتها جدا می شود اما این چراغ از شیشه های پلی کربنات که در مقابل پرتو هایuv  فرابنفش خورشید تغییر رنگ نمی دهد (عدم عوض شدن رنگ شیشه یاتار یا کدر شدن آن ) و هم در برابر ضربه  مقاوم است  ساخته شده است .

چراغ های پارکی نگین :

این چراغ پارکی طراحی منحصربفردی دارد  و دارای نور دهی ملایم در تمامی زوایه ها به صورت یکنواختی است و مناسب برای استفاده در مناطق طبیعی است. این چراغ ها  از لامپ led  بهره می برد و همین امر باعث می شود که نوری باکیفیت خوب تولید شود از نظر مصرف برق هم به شدت بصرفه بوده و 80%مصرف بهینه تری نسبت به چراغ های پارکی گذشته دارد .

چراغ های پارکی یاقوت :

چراغ یاقوت با طراحی زیبا مناسب برای روشنایی بخشیدن به محیط های عمومی اعم از پارک ها خیابان های شلوغ و چهار راه ها و کوچه های پر رفت و آمد و باغ و ویلا ها و تالار پذیرایی ها پیاده رو ها و فضای سبز (پارک های جنگلی )و … مناسب است .این لامپ هم از پلی کربنات ساخته شده که در برابر نور فرانفش خورشید تغیر رنگ یا کدر نمی شود . تعویض قطعات چراغ های پارکی یاقوت بسیار راحت و همانند چراغ های پارکی الماس می باشد .

چراغ های پارکی افق : 

چراغ های پارکی افق که یکی از چراغ هایی که در پارک ها و چمن ها استفاده زیادی  دارد طراحی این چراغ بسیار اصولی و معماری این چراغ نشان از دقت بالا در زیبایی این  طراح دارد . به این چراغ های پارکی به اصطلاح چراغ چمنی هم گفته می شود که نشان از طراحی برای چمن ها و پارک ها دارد . در این چراغ از سیستم خنک کننده نیز استفاده شده که این به بالا بردن طول عمر این چراغ کمک میکند طول عمر این چراغ 5000ساعت و یا بیشتر می باشد .

قبل از استفاده از لامپها و چراغ های پارکی که برای زیبا سازی پارک ها استفاده می شود باید به نکاتی در رابطه با اصول و نوع نورپردازی دقت کرد که در این قسمت به بررسی آن می پردازیم :

نورپردازی در پارک ها برای این انجام می شوند که فضای پارک را زیبا و دکور پارک را جذاب جلوه دهیم فضای بازی کودکان در شب نمایان باشد و امن سازی برای حرکت و مشاهده موانع در هنگام پیاده روی افراد ، افزایش امنیت لازم در پارک برای استفاده خانواده ها از پارک را فراهم می نماید .

نکات لازم جهت بهره مندی از چراغ های پارکی :

به صورت خلاصه اصول مهمی که در نور پردازی باید به آن دقت نمود این است که ایجاد مزاحمت برای افراد نداشته باشد و دکور و وسایلی که در آن استفاده شده است باید با دیگر وسایل پارک اعم از نیمکت ها و وسایل تزیینی هماهنگی داشته باشد با توجه به محیط و قسمتی که نیاز به نور پردازی می باشد  نور پردازی انجام گیرد و وسایل نور پردازی و چراغ های پارکی به گونه ایی باشد که سرقت نشود ، شدت چراغ های پارکی باید مناسب باشد و مصرف انرزی مناسب و کمی داشته باشند و طول عمر آن نیز باید زیاد باشد همینطور باید برای تعویض قطعات ان نیز فکری شده باشد و به راحتی تعویض شود .

اما انواع نور پردازی با چراغ های پارکی :

نور پردازی درختان و بوته هایی که در پارک ها هستند می توان از چراغ های پارکی مخصوص آن استفاده کرد بگونه ایی که نور را به شاخه و برگ های درخت تاباند و نور و رنگ مناسب و جلوه زیبایی را به درختان ارائه نمود. اما چراغ های پارکی که در این نور پردازی استفاده می شوند باید به رشد درختان و قد کشیدن آن نیز دقت کنیم و هرگز نباید این باعث آسیب رساندن به درختان شوید .

اما یک نوع از چراغ های پارکی که در این نورپردازی استفاده می شود چراغ های پارکی Ingraound می باشد ،از این نوع چراغ های پارکی می توان در نورپردازی دیوار ها و ستون و بوته ها و گل های و درختان  استفاده کرد اما  ساختار این چراغ طوری است که ضد آب است و مقاوم در برابر نفوذ آب می باشد که این امر سبب می شود که از آن برای نور پردازی در زیر درختان به صورت مخفی و نور پردازی شاخه ها استفاده نماییم که جلوه بسیار زیبایی به درختان میدهد .

اما چراغ های پارکی نوع دیگری هم دارند که می توانیم از برای پارک ها و فضاهای باز نظیر تالار ها ،باغ ها ، ویلا ها ،عابر های پیاده رو و غیر استفاده نمود  نام این چراغ کم مصرف ، چراغ های خورشیدی می باشد که این نوع از چراغ های پارکی صفحه ایی خورشیدی دارند که بسته به نوع آن می تواند در جای دیگر قرار داشته باشد این صفحه که معروف به صفحه خورشیدی می باشد وظیفه جذب انرژی خورشید را دارد یعنی در روز انرژی خورشید را جذب می نماید و به انرژی الکتریکی تبدیل می نماید .

این چراغ در این زمان که انرژی برق بسیار اندک می باشد کاربرد فراوانی دارد چرا که نیازی به تامین انرژی الکتریکی آن دیگر نیست و برق لازم را تامین می نماید . در نور پردازی در آبشار ها نیز از چراغ های وال واشر استفاده می شود که از این چراغ در نزدیکی آبشار ها استفاده شده و جلوه زیبا با رنگ های متفاوتی دارد وال واشر ضد آب بوده و برای زیبا سازی فواره ها و زیر آبشار ها استفاده می شود همچنین ساختار این وال واشر ها به گونه ای می باشد که دارای قابلیت نصب به سیستم های هوشمندی که می توانند تغییر رنگ دهند را دارا می باشد .

دسته ها :
X